Úvod > O nás > Endress+Hauser

Endress+Hauser

Endress+Hauser je jeden zo svetových vedúcich dodávateľov v oblasti priemyselných meracích prístrojov a automatizačných riešení pre priemyselnú procesnú automatizáciu. Spoločnosť Endress+Hauser je organizovaná ako celosvetová sieť nezávislých podnikov, ktorých aktivity sú riadené a koordinované holdingovou spoločnosťou v Reinachu (Švajčiarsko).
Zastúpenie Endress+Hauser

Endress+Hauser ponúka snímače, prístroje, systémy a služby pre priemyselné meranie hladiny, prietoku, tlaku, teploty, pre priemyselné analýzy kvapalín a pre zaznamenávanie údajov o meraní, taktiež systémové súčiastky a technické služby. Tieto výrobky sú používané zákazníkmi Endress+Hauser v chemickom a petrochemickom priemysle, farmaceutickom, potravinárskom, vodnom hospodárstve a úprave vôd, papierenskom priemysle, energetike a plynárenstve. Riadi ich procesy, aby dosiahli optimálne ekonomické a ekologické parametre, šetrili prírodné a energetické zdroje, taktiež chráni ľudí, životné prostredie a priemyselné zariadenia. Výrobky spoločnosti E+H sú známe vďaka svojej vysokej spoľahlivosti a dostupnosti, vynikajúcej kvalite a použití najnovších technológií.História spoločnosti Endress+Hauser


1.februára roku 1953, švajčiarsky technik pán Georg H. Endress a nemecký bankár pán Ludwig Hauser založili spoločnosť L.Hauser KG v Lörrachu. O pár rokov neskôr bola spoločnosť premenovaná na Endress+Hauser GmbH. Spoločnosť začala svoju činnosť predajom inovačných elektronických (kapacitných) snímačov dovážaných z Anglicka. Dnes by to bolo nepochybne nazývané “garážovým obchodom” napriek tomu, že priestory spoločnosti tvorila prestavaná spálňa.

Snímač sa stal ihneď úspešným a zakladatelia začali rýchlo budovať svoje vlastné výrobné zariadenie. Od tej doby predaj neustále narastal.

Predaj, ktorý bol v počiatočných rokoch sústredený na južné Nemecko, se rozšíril do celého Nemecka a potom do susedných krajín. Ku kapacitným prístrojom postupne pribúdali ďalšie meracie principy pre meranie hladiny. Neskôr boli taktiež vyvinuté, vyrábané a predávané snímače a zariadenia pre ďalšie fyzikálne parametre ako napr. tlak, prietok, analýza a teplota, rovnako ako doplnkové komponenty. Predaj a služby se rozšírily po celej západnej Európe. Prvé zámorské pobočky boli založené v Japonsku a v Amerike v sedemdesiatych rokoch 20.storočia.

V osemdesiatych rokoch začala spoločnosť kampaň s cieľom využitia všetkých možností mikroelektroniky a prevzatia vedenia v technológiách. Prechod zo signálovo orientovanej na informačne orientovanú automatizáciu motivoval E+H k účasti vo všetkých aktivitách týkajúcich sa procesných zberníc; v dnešnej dobe patrí spoločnosť k vedúcim na svetovom trhu.

V roku 1995 predal Dr. h.c. Georg H. Endress, narodený v roku 1924, vedenie spoločnosti svojmu druhému najstaršiemu synovi Klausovi Endressovi, ktorý predtým pôsobil ako hlavný výkonný člen predstavenstva skupiny (CEO).

V priebehu posledných desiatich rokov sa švajčiarska skupina postupne vyvinula z výrobcu snímačov pre automatizáciu procesov na medzinárodného dodávateľa automatizačných riešení, prevážne pre spracovateľský priemysel, ponúkajúci veľké množstvo snímačov vhodných pre výrobné procesy. V dnešnej dobe Endress+Hauser je lídrom medzi dodávateľmi procesnej automatizácie.


 
 
 
 
 
Tvorba web stránok - Webdesign,Optimalizácia pre vyhľadávače a Redakčný systém: CreativeSites