Úvod > Inovatívne riešenia

Hladinomer (nie len) na kotlovú vodu

Radarový snímač hladiny Levelflex M FMP 45 s kompenzáciou pary/výparov

Snímač hladiny Levelflex M FMP 45 je spoľahlivým riešením na meranie hladiny v extrémnych podmienkach. Radarové meranie hladiny je v súčasnosti veľmi populárny princíp. Radarový snímač Levelflex M FMP45Hlavne vďaka tomu, že rýchlosť šírenia elektromagnetického vlnenia, ktorá sa využíva na určenie hladiny, je viacmenej konštantná. Pozor, neplatí to však pre polarizované plyny a výpary! Napr. pre čpavok a vodnú paru musíme počítať s tým, že dielektrická konštanta (DK) prostredia nad hladinou sa výrazne mení. Buďme konkrétnejší, DK vodnej pary sa mení z 1,005806 (100°C) na 3,086 (366°C). Rozdiel je viac ako 3-násobok, čiže +200%.

Čo to znamená? To, že konvenčné radarové snímače bez kompenzácie výparov nie sú schopné merať v takom prostredí, kde sa mení DK média nad hladinou. Konkrétnym príkladom je kotlová voda v energetike s teplotou nad 200°C a s tlakom nad 20 bar.

Radarový hladinomer Levelflex M FMP 45 je konštrukčne upravený TDR radar, ktorý využíva referenčný bod v hĺbke Lref na automatickú kompenzáciu zmeny dielektrickej konštanty (DK) nad hladinou. Na výpočet slúži patentovaný algoritmus, ktorý zabezpečuje spoľahlivé a precízne meranie výšky hladiny aj v prípade veľkej, alebo náhlej zmeny DK. Na túto kompenzáciu nie sú potrebné ďalšie kompenzačné členy, ako teplomery, alebo tlakomery!

Levelflex FMP45 bypassVýhody hladinomera Levelflex M FMP 45 oproti konvenčnému meraniu kotlovej vody (mechanické, plavákové, diferenčné tlakomery):
- neobsahuje pohyblivé časti
- meranie je nezávislé od zmeny hustoty meranej kvapaliny (oproti meraniu prevodníkom tlakovej diferencie)
- meranie je nezávislé od zmeny teplôt (oproti meraniu prevodníkom tlakovej diferencie, teplotná chyba na kapilárach)
- nevyžaduje dodatočné nastavenie nuly
- nevyžaduje údržbu

Hlavné oblasti nasadenia pre Levelflex M FMP 45 sú: energetika, elektrárne, teplárne, chemická výroba, papierenská výroba. Prevádzková teplota prístroje je do +400°C a prevádzkový tlak do 400 bar rel.

Súvisiace články a dokumentácie:
Spoľahlivé meranie hladiny radarom
Meranie hladiny - hladinomery - ako merať hladinu?
Vedené mikrovlnné snímače TDR
Hladinomer (nie len) na kotlovú vodu - čítať ďalej
 

Applicator - návrh meracích prístrojov

Applicator® - software na návrh prístrojov
applicator Návrh prístrojov nikdy nebol jednoduchší Applicator® je známy produkt spoločnosti Endress+Hauser. Slúži predovšetkým na tzv. sizing, čiže na výpočet ideálnej svetlosti prietokomerov a výber vhodnéhu typu prístroja. Nová verzia Applicator® umožňuje návrh prietokomerov, hladinomerov a iných prístrojov. Má integrovaný lokálny W@M Toolset. Podporuje tvorbu projektovej dokumentácie a sú integrované technické dokumentácie k prístrojom. Extended Corrosion Database – bezplatná databáza viac ako 400 kvapalín a plynov, vrátane chemickej odolnosti voči materiálom, ako sú; nerez 316L, nerez 304, nerez 904L, Hastelloy C, Alloy C-22/2.4602, Tantal, Titan, Platina, Rhodium, Kalrez, Zirconium, Silicon, EPDM, Viton, guma, PFA, PTFE, PU, PVDF, PVC.

Bezplatné inštalačné CD
Prosím kontaktujte nás na adrese Táto emailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. a zašleme Vám bezplatne inštalačné CD.

Online verzia Applicator a informácie
Viac informácií o návrhu prístrojov a o programe Apllicator
 
 
 
 
 
Tvorba web stránok - Webdesign,Optimalizácia pre vyhľadávače a Redakčný systém: CreativeSites