Úvod > Nové produkty

Prosonic Flow B 200 (prietokomer bioplynu).

Spoľahlivé meranie prietoku bioplynu

Prietokomer Prosonic Flow B200 Nová generácia prietokomerov Prosonic Flow B200 je založená na jednotnom technologickom koncepte. Pre užívateľa to znamená úsporu času a nákladov, ako aj maximálnu spoľahlivosť. Ultrazvukový prietokomer Prosonic Flow B200 bol vyvinutý na presné meranie prietoku bioplynu aj pri značne premenlivých prevádzkových podmienkach. Výhody prietokomera sú: vysoká presnosť a rozsah merania, žiadna tlaková strata, bezúdržbová technológia, krátke nábehové trasy, nezávislosť na zložení plynu a vlhkosti. Vďaka integrovanému teplomeru a vysoko presnému meraniu rýchlosti zvuku Prosonic Flow B200 dokáže merať súčasne s objemovým prietokom aj množstvo metánu (CH4) bez akýchkoľvek ďalších prístrojov. Táto jedinečná funkcia umožňuje neustále meranie prietoku bioplynu a jeho kvality. Prosonic Flow B200 dopočítava aj charakteristické hodnoty potrebné na riadenie procesu: korigovaný objem, teplo, Wobbeho index.
Prosonic Flow B 200 (prietokomer bioplynu). - čítať ďalej
 

Proline Promass 83X 84X - precízne meranie uhľovodíkov

promass-83x-84x"Herkules" prémiovej triedy
Ide o najvýkonnejší Coriolisov hmotnostný prietokomer na svete. Tento veľkokapacitný prietokomer s meracím rozsahom až 4100t/h je určený na precízne meranie prietoku uhľovodíkov a ropných produktov. Vyrába sa  vo svetlostiach do  DN400 (16"). Je vysokoodolný voči vibráciam a spoľahlivý aj v prípade tvorby plynových bublín. Dosahuje výnimočnú presnosť +/-0,05% z m.h. s nadväznosťou na národné etalóny.
Proline Promass 83X 84X - precízne meranie uhľovodíkov - čítať ďalej
 

Radarový hladinomer za cenu ultrazvuku?


 Radar Micropilot M FMR244  Cenovo dostupný radarový hladinomer Micropilot M je už v predaji.
Radarový snímač hladiny Micropilot M FMR244 slúži pre kontinuálne meranie výšky hladiny kvapalín alebo sypkého materiálu až do rozsahu 70m.
Prístroj využíva osvedčenú technológiu ToF™ (Time of Flight) frekvencie 26GHz a dosahuje presnosť lepšiu ako +/-3mm.
V hlavici radaru je osadený miestny displej 4-riadkový, ktorý slúži na zobrazenie meranej veličiny, na zobrazenie nameranej krivky a na jednoduché nastavenie a diagnostiku prístroja. Obsluha prístroja je komfortná a jednoduchá, vedená podľa menu.
Napájanie, keďže sa jedná o 2-vodičový prístroj, je 12...30 V. Pre integráciu do  systému sú k dispozícii protokoly HART, Profibus alebo Foundation Fieldbus.
Radarový hladinomer za cenu ultrazvuku? - čítať ďalej
 

Záznamník dát a zapisovač Memograph

zapisovac-memograph-rsg-40Grafický záznamník a zapisovač dát Memograph je neustále vyvíjaný a inovovaný. Jedná sa o zariadenie, ktoré sa vyznačuje vysokou funkčnosťou, modulárnou konštrukciou a intuitívnym ovládaním.

Memograph M disponuje 20-timi univerzálnymi vstupmi, analyzuje nespracované dáta a zálohuje analógové hodnoty. Umožňuje monitorovanie až 100 alarmových limitných hodnôt, ktoré môžu byť priradené na reléové výstupy.
Záznamník môže byť rozšírený až na 40 vstupov použitím protokolu Profibus alebo Modbus a je možné ho pripojiť na systém SCADA alebo PLC. Spracovanie ľubovoľného nelineárneho signálu už neznamená žiadny problém, lebo pre každý vstupný signál je k dispozícii 32-bodová linearizačná tabuľka. Napájanie z prúdovej slučky a dva analógové výstupy poskytujú dodatočnú flexibilitu.
Záznamník dát a zapisovač Memograph - čítať ďalej
 

Meranie hustoty zvládne aj vibračná vidlička Liquiphant M

Vibračná vidlička FTL51HHustomer ?? Áno, na meranie a monitorovanie hustoty, alebo koncentrácie môžete používať v praxi osvedčené vibračné vidličky Liquiphant M od Endress+Hauser. Liquiphant M je možné využiť aj na sledovanie a kontrolu kvality vyrábaného produktu, upravená verzia vibračného snímača sleduje každú zmenu hustoty alebo koncentráciu produktu.
Zaujala Vás táto novinka? Kontaktujte nás!
 

Kompaktný prietokomer na meranie vzduchu

Pietokomer tmass 65iVedeli ste, že cez 3 mm-ovú dieru na potrubí stlačeného vzduchu uniká vzduch ročne za 21.000,- Sk?

Na monitorovanie úniku stlačeného vzduchu slúži kompaktný prietokomer Proline t-mass 65I. Zásuvný prietokomer je dodaný s kalibračným certifikátom v nadväznosti na medzinárodnú etalónovú sústavu. Výhodou merania je bezúdržbový princíp snímania a kompaktná konštrukcia bez mechanických súčiastok. Prevodník prietokomera je vybavený monitorovaním funkčnosti elektronickej časti a snímacej časti. Tlaková strata prietokomera je menšia ako 2 mbar a dynamika merania je 100:1.
Proline t-mass 65I - viac informácií

 

Hydrostatické meranie hladiny - Deltapilot S FMB70

tlakomer-deltapilot-fmb70 Snímače Deltapilot S sú špeciálne prevodníky tlaku určené na meranie výšky hladiny. Sú vyrábané v prevedení so "suchou" keramickou meracou bunkou. Deltapilot S je v prevedení s "vodotesnou", dlhodobo stabilnou meracou bunkou, kde kondenzácia atmosféry v hlavici prevodníka, resp. meracej bunky je zamedzená pomocou špeciálneho GORE - TEX filtra a vývodkami káblov zaliatych v skle, kde snímacia časť - meracia bunka je dokonale vodotesná, preto aj jeho názov CONTITE (Condensation-free Watertight Measuring Cell). Prístroje Deltapilot S sú preto ideálnym riešením pre potravinárske aplikácie a pre farmaceutiku.
Hydrostatické meranie hladiny - Deltapilot S FMB70 - čítať ďalej
 

Prvý digitálny kyslíkomer využívajúci technológiu Memosens

meranie-liquiline-m
Oxymax W COS21D je prvý digitálny snímač rozpustného kyslíka vo vode, ktorý používa osvedčenú technológiu Memosens spoločnosti Endress + Hauser. Merané údaje sú digitalizované priamo v snímači a údaje sa prenášajú digitálne do prevodníka.
Prvý digitálny kyslíkomer využívajúci technológiu Memosens - čítať ďalej
 

Hustomer Promass so schválením

meranie-prietoku-hustoty-promass83-2
Coriolisov hmotnostný prietokomer na meranie hustoty
Vysokoprecízne prietokomery Promass 83 F a Promass 83 M sú schválené Slovenským metrologickým ústavom, ako určené meradlá. Prietokomer vyhovuje požiadavkám na daný druh určeného meradla ustanovenými v prílohe č. 71 "Vibračné hustomery na kvapaliny a plyny" k vyhláške ÚNMS SR č. 210/2000 Z.z. o meradlách a metrologickej kontrole v znení neskorších predpisov.
Hustomer Promass so schválením - čítať ďalej
 

iTEMP® TMT125 FF 8-kanálový prevodník teploty

housing_tnFOUNDATION Fieldbus™ prevodník teploty s 8-kanálovým univerzálnym vstupom pre odporové teplomery a termočlánky

Ekonomické prevedenie viackanálového prevodníka pre digitálnu komunikáciu. Prevodník je určený na DIN lištu.

Výhody prevodníka:
- 8 univerzálnych vstupov
- odporové teplomery; 2- a 3-vodičové, 4-vodičové
- každý kanál je nastaviteľný
- monitorovanie snímača a vlastná diagnistika
- galvanicky oddelený vstup/výstup a vstup/vstup
- certifikáty ATEX EEx ia, EEx
 

STIP scan - jeden snímač na 8 parametrov

stipDusičnany, COD (CHSK), TOC, SAC, SV, SI, zákal a sušina

Sloganom prístroja sa stal "ponor, nameraj, zapíš". Nový multifunkčný ponorný snímač je praktický, rýchly a spoľahlivý. STIP scan je fotosnímač, ktorý využíva spektrum svetla od 190-730nm a nevyžaduje špeciálnu údržbu.

Výrobný závod Endress+Hauser STIP vyvíja, vyrába a zabezpečuje servis analyzátorov pre environmentálny priemysel. Tieto zariadenia merajú kvalitu vody a odpadovej vody a zároveň pomáhajú v riadení komunálnych čističiek odpadových vôd alebo v riadení priemyselných čističiek odpadových vôd zvýšiť ekonomickú
účinnosť a dodržať environmentálne požiadavky. Výrobný program spoločnosti STIP pozostáva z on-line procesných analyzátorov pre CSK-UV (TOC-UV) a vysoké teploty, CHSK (COD), BSK (BOD) a toxicitu ako aj multiparametrové snímače pre zákal, SAC, COD, snímače kalového objemu a indexu.
 
 
 
 
 
Tvorba web stránok - Webdesign,Optimalizácia pre vyhľadávače a Redakčný systém: CreativeSites