Úvod > Novinky > Náš najvzdialenejší snímač teploty

Náš najvzdialenejší snímač teploty

spaceSnímač teploty Endress+Hauser, ktorý je osadený na vesmírnej sonde Rosetta je už vzdialená od Zeme viac ako 940 000 000 kilometrov. Snímač teploty je vyrobený unikátnou filmovou technológiou IST a garantuje dlhodobú funkčnosť a spoľahlivosť pri veľmi nízkej elektrickej spotrebe aj v extrémne náročných klimatických podmienkach.
Vesmírna sonda minulý rok preletela okolo Marsu vo vzdialenosti 250 kilometrov. Navigácia musela byť presná, pretože prípadná chyba by sa už nedala opraviť. Misia Rosetta, Európskej vesmírnej agentúry (ESA) v západnom Nemecku, ktorá odštartovala 2.3.2004 je určená k dlhodobému výskumu kométy 67/Churyumov-Gerasimenko. Pozostáva z dvoch základných častí-orbitánej časti a miniatúrneho pristávacieho modulu.

Behom desiatich rokov, keď bude sonda synchronizovať svoju obežnú dráhu s dráhou cieľovej kométy dôjde k stretnutiu s asteroidom Lutetia a Steins.
Hranatá sonda s hmotnosťou 1200kg má rozmery 2.8x2.1x2.0m. Na protiľahlých krídlach sú umiestnené dve krídla obdĺžnikových fotovoltaických článkov s plochou 2x32m s rozpätím 32m. ist-snimac-teploty

Zaujala Vás nová technológia IST? Kontaktujte nás.

Podrobnejšie informácie o vesmírnej sonde nájdete na stránkach ESA:
Rosina http://www.esa.int/esaMI/Rosetta/SEM5K0474OD_0.html
Rosetta http://www.esa.int/esaMI/Rosetta/ESAHVF7708D_0.html
 
 
 
 
 
Tvorba web stránok - Webdesign,Optimalizácia pre vyhľadávače a Redakčný systém: CreativeSites