Úvod > Novinky > Prietokomery - aj pre nevodivé kvapaliny

Prietokomery - aj pre nevodivé kvapaliny

Prietokomer Prosonic Flow 82FKompaktný 2-vodičový ultrazvukový prietokomer Prosonic Flow 92F, ako celosvetovo prvý 2-vodičový inline ultrazvukový prietokomer sa už vyrába pre svetlosti DN25 až DN150 (300).

Vďaka 2-vodičovej technológii šetrí čas a peniaze. Prietokomer využíva inovatívnu ultrazvukovú technológiu 3-lúčového a 4-lúčového merania metódou transit time. Prosonic Flow 92F je určený predovšetkým na meranie prietoku nevodivých alebo vodivých kvapalín s teplotou od -40 do +150 °C. Prietokomer sa vyrába v prírubovom vyhotovení so svetlosťou DN25 až DN300.

Výhodou merania je bezúdržbový princíp snímania a kompaktná konštrukcia bez mechanických súčiastok.
Prevodník prietokomera je vybavený samodiagnostikou a monitorovaním funkčnosti elektronickej časti a snímacej časti.
Presnosť prístroja dosahuje ±0,3 % z meranej hodnoty a dynamika merania je 150 : 1. Napájanie je riešené po prúdovej slučke 12 – 35 V DC. Výstup z prietokomera je variabilný; štandardne prúdový 4 – 20mA + HART, ale môže byť frekvenčný, impulzný, stavový alebo Profibus PA. Na integráciu do systému slúži komunikačný protokol HART alebo digitálna zbernica Profibus PA.
V hlavici prevodníka je osadený miestny 2-riadkový displej s vysvetľovacím textom, ktorý slúži na zobrazovanie meranej veličiny a na jednoduché nastavenie a diagnostiku prístroja. Obsluha prístroja je komfortná a jednoduchá, navigovaná podľa pokynov z prístroja. Diagnostika a dokumentácia meracieho miesta je možná aj pomocou obslužného programu FieldTool a FieldCare®.
Certifikáty prietokomera: ATEX, FM, CSA.

Ultrazvukové prietokomery
 
 
 
 
 
Tvorba web stránok - Webdesign,Optimalizácia pre vyhľadávače a Redakčný systém: CreativeSites