Úvod > Prietokomery-priemyselné prietokomery

Prietokomery-priemyselné prietokomery

Prietokomery
Prietokomery - stupňujúce sa nároky na spoľahlivosť a ekonomickú prevádzku technologických procesov vo všetkých typoch priemyslu predstavujú neustále zvyšujúce sa nároky na meraciu techniku, čiže aj na meranie prietoku. Keďže na znižovanie nákladov výrobných procesov má veľký vplyv monitorovanie toku produktov ako aj všetkých typov vstupujúcich energií je jednou z najdôležitejších úloh presné meranie prietoku kvapalín, plynov a pary. Pre všetky tieto médiá ponúka spoločnosť Endress+Hauser riešenie.

V nasledujúcich tabuľkách sme pre Vašu ľahšiu orientáciu pripravili základné rozdelenie prietokomerov. Kliknutím na vyhovujúce prietokomery sa dostanete k ďalším informáciám.

Prietokomery
Prietokomery podľa použitia
kvapaliny
plyny para
vodivé nevodivé


 
vyhovuje
nevyhovuje
nevyhovuje
nevyhovuje
vyhovuje
vyhovuje
vyhovuje
nevyhovuje
vyhovuje
vyhovuje
vyhovuje
vyhovuje
vyhovuje
vyhovuje
neodporucane
nevyhovuje
Vírové prietokomery
Vortexové prietokomery
Vortex, vírivé prietokomery
vyhovuje
vyhovuje
vyhovuje
vyhovuje
vyhovuje
vyhovuje
neodporucane
nevyhovuje
Termické prietokomery
Termo prietokomery
Termické hmotnostné prietokomery
Kalorimetrické prietokomery

neodporucane

neodporucane

vyhovuje

nevyhovuje

Meranie prietoku a prietokomery v praxi
Praktické rady a inovatívne riešenia merania prietoku.
Výber ideálneho prietokomera
Prietokomery v praxi
Moderné prietokomery a moderná koncepcia merania prietoku
Prietokomery
Prietokomery - výrobný program
Výrobný program v oblasti merania prietoku od spoločnosti Endress+Hauser predstavujú:
• hmotnostné prietokomery PROMASS
• ultrazvukové prietokomery PROSONIC FLOW
• magneticko indukčné prietokomery PROMAG so svetlosťou od DN2 do DN2000, pre teploty do 180°C a tlaky do 160 bar
• vírové prietokomery PROWIRL, pre plyny, paru a nevodivé média do 430°C v prírubovom alebo medziprírubovom prevedení od DN15 do DN300, s prevádzkovým tlakom do 250bar, s možnosťou priameho prepočtu tepla pre nasýtenú paru
• ultrazvukové prietokomery pre otvorené žľaby PROSONIC na bezdotykové meranie prietoku s priamym prepočtom a miestnym totalizérom pretečeného množstva
• termické hmotnostné prietokomery T-MASS, T-TREND a T-SWITCH pre precízne meranie veľmi malých prietokov a pre precízne merania s veľkou dynamikou
• clonové prietokomery a rýchlostné sondy DELTATOP a DELTASET a meracie dýzy

Prietokomery PROline®
PROline® znamená jednotný koncept prevodníkov prietokomerov Endress+Hauser. Prietokomery typu PROline® sa jednoducho obsluhujú a nastavujú pomocou troch optických tlačidiel a programovacej matice vo forme menu. Štvorriadkový presvetlený alfanumerický displej umožňuje súčasné zobrazenie dvoch meraných hodnôt vrátane chybových hlásení a je veľmi dobre čitateľný aj v zlých svetelných podmienkach.
Cez optické tlačidla je možné nastavovať celú programovaciu maticu bez otvorenia prístroja aj v prostrediach s nebezpečenstvom výbuchu.

proline-ovladanie-400pxs-75


Prietokomery PROline® sú teda určené aj pre prostredia s nebezpečenstvom výbuchu v prevedení EEx de a EEx d ib. Ďalšiu možnosť parametrizácie poskytuje prúdová slučka s protokolom HART a to buď použitím ručného komunikátora alebo pomocou bezplatného softverového balíka FieldTool spoločnosti Endress+Hauser, ktorý umožňuje nastavovanie a diagnostiku prietokomerov PROline® ako aj ostatných výrobkov Endress+Hauser a tiež iných výrobcov s protokolom HART. Samozrejmosťou je možnosť digitálnej komunikácie PROFIBUS PA, PROFIBUS DP a FOUNDATION Fieldbus. Miestne ovládanie je v češtine. Prietokomery rady PROLine sa dodávajú s rôznymi kombináciami výstupov a vstupov, dva volne programovateľné prúdové výstupy 0/4...20mA, frekvenčný alebo súčtový impulzný výstup, dva volne programovateľné reléové výstupy, pomocný napäťový binárny vstup, protokol HART na prúdovej slučke, RS485 RACKBUS, MODBUS, PROFIBUS PA, PROFIBUS DP a FOUNDATION Fieldbus.

Slovenské dokumentácie nájdete v sekcii Download
Pre vyhľadávanie informácii používajte funckiu Vyhľadávanie.
Viac informácii v angličtine a nemčine nájdete na domovskej stránke Endress+Hauser
 
 
 
 
 
Tvorba web stránok - Webdesign,Optimalizácia pre vyhľadávače a Redakčný systém: CreativeSites