Úvod > Snímače a prístroje > Prietokomery > Termické prietokomery

Termické prietokomery

Termické prietokomeryTermické prietokomeryTermické prietokomery PROLINE T-MASS sú výkonné hmotnostné prietokomery, ktoré založili nový štandard v procesnom meraní prietoku plynov.
Hlavné výhody termického prietokomera sú:
- hmotnostný prietok alebo normalizovaný prietok plynu
- okrem hmotnostného prietoku meria aj teplotu plynu, ktorú dáva na výstup
- flexibilné nastavenie a programovanie meraného plynu, kde je možné nastaviť okrem bežných plynov aj zmes plynov až 8 komponentov
- dynamická teplotná kompenzácia - digitálna komunikácia HART, PROFIBUS DP alebo MODBUS RS485
- verifikácia a diagnostika prietokomera

Merací princíp
Termické prietokomery PROLINE T-MASS sú určené na priame meranie hmotnostného prietoku plynov. Niektoré modely, napr. T-TREND a T-SWITCH sa používajú aj na kvapaliny. Základným princípom je sledovanie ochladzovacieho efektu pretekajúceho plynu na dvoch termických snímačoch. Plyn, pretekajúci meracím úsekom, pôsobí na termické snímače, kde jedna funguje ako klasický teplomer a druhá je vo funkcii vyhrievača. Elektronika vyhodnocuje aktuálnu teplotu plynu a zároveň sa snaží udržiavať rovnakú teplotnú diferenciu medzi snímačmi. Čím je väčší hmotnostný prietok plynu, tým je výraznejší ochladzovací efekt a tým väčší prúd je potrebný na vyhriatie jedného snímača teploty, bežne Pt100. Meraný prúd je priamo úmerný hmotnostnému prietoku.

Termické prietokomery radu T-TREND a T-SWITCH slúžia na monitorovanie prietoku kvapalín aj plynov.

 

Termické prietokomery Proline t-mass 65

Termický prietokomer t-mass 65Termický prietokomer t-mass 65 PROline T-MASS 65 je kompaktný prietokomer, ktorý meria hmotnostný prietok plynov priamou metódou bez potreby kompenzácie tlaku a teploty. Prietokomer je určený predovšetkým na meranie prietoku plynov s procesnou teplotou od -10 do +100°C/130°C.
Typickými aplikáciami sú merania čistých plynov, napr. merania prietoku kyslíka, dusíka a argónu.
Prietokomer t-mass sa často používa na monitorovanie úniku stlačeného vzduchu vďaka kompaktnému prevedeniu. Ďalšími aplikáciami sú merania prietoku suchých plynných zmesí, zemného plynu a bioplynu. Každý vyrobený prietokomer je dodaný s kalibračným certifikátom v nadväznosti na medzinárodnú etalónovú sústavu.

Termické prietokomery Proline t-mass 65 - čítať ďalej
 
 
 
 
 
Tvorba web stránok - Webdesign,Optimalizácia pre vyhľadávače a Redakčný systém: CreativeSites