Úvod > Správy

Shell sa rozhodol pre Endress + Hauser


shelllogo2Shell sa rozhodol pre Endress + Hauser ako dodávateľa meracej techniky, poľnej inštrumentácie a súvisiacich služieb.
Endress+Hauser (Reinach, Švajčiarsko) sa stal globálnym dodávateľom procesných meracích zariadení, inžinieringu a súvisiacich služieb pre globálnu energetickú spoločnosť Shell. Obe spoločnosti podpísali rámcovú zmluvu so začiatočnou platnosťou päť rokov.
Predpokladaný objem kontraktu je 650 miliónov USD.
Shell sa rozhodol pre Endress + Hauser - čítať ďalej
 

Online cenník Endress+Hauser

Se-direct.skpoločnosť Endress+Hauser spustila službu E-direct na Slovensku na stránke www.e-direct.sk. E-direct je rozšírenie klasickej ponuky Endress + Hauser, ktorá umožňuje objednať si kvalitné a jednoduché meracie prístroje za veľmi výhodné ceny. Vyberať a objednávať lacno meraciu techniku možno 24 hodín denne 7 dní v týždni. Na webowej stránke www.e-direct.sk si môžete všetky prístroje pozrieť, nakonfigurovať, vytlačiť konfiguráciu a údaje alebo priamo objednať. Výber prístrojov je rýchly a jednoduchý, takže si ľahko vyberiete ten správny.

Hlavné výhody služby E-direct pre Vás:
  • najnižšie ceny na trhu
  • rýchla dodávka
  • prehľadné ceny prístrojov
  • možnosť objednávky bez čakania na cenovú ponuku
Online cenník Endress+Hauser - čítať ďalej
 

Digitálne prevádzkové prístroje


 memosens-sensor-25


 Spoločnosť Endress+Hauser (Reinach, Švajčiarsko) a Knick (Berlín, Nemecko) uzavreli dohodu o spolupráci ohľadne prevádzkových prístrojov pre analýzu kvapalín. Predmetom spolupráce bude použitie a ďalší vývoj systému indukčného konektora Memosens od Endress+Hauser a začlenenie určitých technických charakteristík do systému InduCon od spoločnosti Knick.

 memosens-logo  Spoločnosť Endress+Hauser, ako aj Knick súhlasili s tým, že otvoria prístup k tejto technológii. Ďalej sa dohodli na vzájomnom poskytovaní licenciíí príslušných patentov týkajucih sa systému indukčných konektorov a na zavedení nového spoločného loga pre systém Memosens.

Digitálne prevádzkové prístroje - čítať ďalej
 

Level Expert už 60 rokov

Pred 60 rokmi, v roku 1953, švajčiarsky technik pán Georg H. Endress a nemecký bankár pán Ludwig Hauser založili spoločnosť L. Hauser KG v Lörrachu. O pár rokov neskôr bola spoločnosť premenovaná na Endress+Hauser GmbH.

Spoločnosť začala svoju činnosť predajom inovačných elektronických snímačov hladiny na báze kapacitného princípu. Dnes by to bolo nepochybne nazývané „garážovým obchodom“ napriek tomu, že priestory spoločnosti tvorila prestavaná spálňa. Snímač sa stal ihneď úspešným a zakladatelia začali rýchlo budovať svoje vlastné výrobné zariadenie.


 
 
Level Expert už 60 rokov - čítať ďalej
 

Ekologické meracie prístroje

meracie-prstroje-bez-olova-2a Meracie prístroje bez olova
Endress+Hauser sa stal priekopníkom bezolovnatej výroby, zakázal použitie ťažkých kovov pri výrobe elektroniky, aj pre meracie prístroje. Švajčiarsky koncern, Endress+Hauser opustí „dobu ľadovú“. Výrobca automatizačnej techniky zakázala použitie toxických ťažkých kovov pri výrobe elektroniky a elektronických komponentov - dobrovoľne začala implementovať nové direktíva Európskej únie. Znamená to „úsporu“ jeden a pol tony olova každoročne. meracie-prstroje-bez-olova-2bKlaus Endress, CEO spoločnosti Endress+Hauser vyhlásil, že starostlivosť o životné prostredie je jednou z priorít skupiny Endress+Hauser. Olovo patrí k ťažkým kovom a má toxické účinky na ľudský nervový systém. Chronická otrava olovom môže spôsobiť bolesti hlavy, nepokojnosť, dlhotrvajúcu únavu, problémy s pamäťou, črevné kŕče, depresiu, impotenciu a poškodenie obličiek.
Ekologické meracie prístroje - čítať ďalej
 

Coriolisov hmotnostný prietokomer - CNG Ecofuel

ecofuel-endress-hauser-aCoriolisov hmotnostný prietokomer - pokus o svetový rekord Ecofuel World Tour
Spoločnosti Endress+Hauser záleží na životnom prostredí a preto podporuje myšlienku ekologických riešení, v tomto prípade myšlienku ekologického paliva, zemného plynu (CNG - stlačený zemný plyn). Možno aj preto, že Endress+Hauser vyrába špeciálne upravený Coriolisov hmotnostný prietokomer na meranie prietoku zemného plynu CNG (compressed natural gas), určené na čerpacie stanice CNG. Coriolisov hmotnostný prietokomer Promass nájdete v sekcii Produkty aj s podrobným technickým popisom.
Štvorčlenný tím na čele s pánom Rainerom Zietlowom sa s pohonom na zemný plyn (CNG) a upraveným autom VW Caddy EcoFuel pokúsia o zápis do Guinnesovej knihy rekordov. V pondelok 23 októbra 2006 začali jazdu okolo sveta v automobile, ktorý bude jazdiť na ekologické palivo – zemný plyn. Pokúsia sa svetový rekord a zápis do Guinnessovej knihy rekordov za cestu okolo sveta na zemnom plyne. ecofuel-endress-hauser-bTím pôjde automobilom Volkswagen Caddy EcoFuel, 2-litrovým, 4-valcovým benzínovým motorom, ktorý bol upravený a optimalizovaný na zemný plyn. Motor má výkon 80 kW (109PS). Pre našich zákazníkov pripravujeme špeciálnu akciu, aby sa mohli stať aktívnym aktérom akcie EcoFuel World Tour 2007 a tým sa dostať spolu s nami do Guinnesovej knihy rekordov!

Coriolisov hmotnostný prietokomer - CNG Ecofuel  - čítať ďalej
 
 
 
 
 
Tvorba web stránok - Webdesign,Optimalizácia pre vyhľadávače a Redakčný systém: CreativeSites