Ultrazvukové snímače hladiny

Ultrazvukové snímače haldiny Prosonic Ultrazvukové snímače hladiny Prosonic sú určené na bezdotykové, bezkontaktné meranie výšky hladín kvapalín, sypkých materiálov a prietoku kvapalín v merných žľaboch. Princíp činnosti spočíva vo vysielaní ultrazvukového signálu, čiže mechanickej zvukovej vlny smerom k povrchu meraného média. Od povrchu sa impulz čiastočne odrazí a ultrazvukový snímač, ktorý teraz pracuje zároveň ako smerový prijímač vyhodnocuje uplynutý čas medzi vyslaním a prijatím impulzu. Táto doba je priamo úmerná vzdialenosti snímača od hladiny. Princíp sa nazýva "Time of Flight". (Endress+Hauser je celosvetovo najväčším výrobcom v oblasti ToF snímačov).

S využitím elektroniky prevodníka Prosonic je možné meranie prietoku kvapalín v otvorenom žľabe, ako sú Khafagi-Venturiho žľab alebo Parschalov žľab. Prístroj typu Nivopuls využíva iný algoritmus vyhodnotenia odozvy vyslaného impulzu. Ultrazvukové impulzy senzora (umiestneného zvonka na nádrži) vyvolávajú v stene nádoby lokálne rezonancie u ktorých sa meria amplitúda. Ak hladina kvapaliny zakryje miesto umiestnenia prístroja, je odozva (dokmit) omnoho kratší ako pri "nezakrytom" mieste merania. Nivopuls je samozrejme určený iba pre limitné snímanie výšky hladiny kvapalín.
Aktuálne dostupné modely: Prosonic


Ultrazvukové snímače hladiny - čítať ďalej
 

Ultrazvukový snímač Prosonic FMU860

prosonic fmu860


mernie výšky hladiny sypkých hmôt; sypké materiály a sypké hmoty, silá sypkých hmôt - cementárne, vápenky, železiarne, kameňolomy, poľnonákupy, obilné silá a pod
meranie výšky hladiny kvapalín; vodárne, kanalizácie, výrobné procesy, zásobníky
a meranie prietoku kvapalín v otvorených žľaboch
Výhody snímača:


bezdoytkové meranie, jednoduché uvedenie do prevádzky, vysoká spoľahlivosť, merací prevodník pre poľnú montáž
Merací rozsah: podľa typu senzora až do 70 m
Prevádzková teplota: -40 ...150 °C (podľa typu senzora)
Prevádzkový tlak: do 4 bar (podľa typu senzora)
Presnosť merania:
typicky 0,2%
Ultrazvukový snímač Prosonic FMU860 - čítať ďalej
 

Ultrazvukové hladinomeryTechnická dokumentácia: Hladinomery
Certifkikát nevýbušnosti: Certifikáty Endress+Hauser

Ultrazvukové hladinomery - čítať ďalej
 
 
 
 
 
Tvorba web stránok - Webdesign,Optimalizácia pre vyhľadávače a Redakčný systém: CreativeSites